‭‮
עברית   English

מעבר להצהרת הנגישות
אזהרה: מכיל אלכוהול - מומלץ להזהר משתיה מופרזת דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר טפרברג (מקש קיצור 4)

על הייננים

שלמה (שיקי) ראוכברגר – יינן ראשי ביקב טפרברג משנת 2002

שלמה ראוכברגר (שיקי) נחשב לאחד הייננים המוערכים והידועים ביותר בישראל, זוכה בתואר "היינן הישראלי הטוב ביותר לשנת 2009". סיים לימודי תואר ראשון ושני בחקלאות, עם התמחות בגידול גפן, מטעם הפקולטה לחקלאות ברחובות והאוניברסיטה העברית בירושלים. את השכלתו הייננית רכש בלימודי השלמה בייננות מטעם אוניברסיטת UC DAVIS שבקליפורניה. בד בבד עם לימודיו, רכש ניסיון מעשי בעבודה ביקב SAN-MARTIN לצדו של היינן הבינלאומי פיטר סטרן. לפני שהצטרף לטפרברג שימש, במשך 9 שנים, כיינן אחראי ראשי ביקבי כרמל ואף התמחה ביקבים נוספים בצ'ילה ובאוסטרליה. 
שיקי מאמין שהתכונה החשובה ביותר ליינן טוב היא האהבה לעשיית יין. באופן אישי, הוא מעדיף את הטעם הפירותי יותר של היין ושואף לרגש את אוהבי היין ביין איכותי במחיר נגיש.


אוליבייה פרתי - יינן ביקב טפרברג משנת 2006

אוליביה פרתי נולד בצרפת ובגיל צעיר עלה לארץ עם הוריו. כולם חשבו שיגדל להיות רוקח, אך משהתוודע לעולם היין, במהלך עבודתו כמלצר יין לאחר שירותו הצבאי, הבין שפגש את תשוקתו הגדולה. בעל תואר ראשון במדעי הצמח במגמת מטעים בפקולטה לחקלאות ברחובות, תואר שני בייננות באוניברסיטת ליין בורדו, צרפת. במהלך הלימודים בצרפת עבד במספר יקבים באזור פסק-לאוניואן וסנט-אמיליון שבבורדו והכיר לעומק את שיטות העבודה של "העולם הישן". את עבודת המחקר במסגרת התואר עשה בשאטו SMITH HAUT LAFITTE בנושא: "מרכיבי הטעם והצבע בייצור יינות אדומים בחביות". במהלך עבודתו ביקב טפרברג, היה שותף ביצירה ובזכייה ב- 12 מדליות זהב ומעל ל- 20 מדליות כסף וארד בתחרויות יין שונות בארץ ובחו"ל.
פרתי מאמין שהתכונות החשובות ביותר ליינן הן אומץ ויצירתיות ואוהב את הפרגון ההדדי המאפיין את ענף היין הישראלי.
������ �� ������
 
 Powered By Art-Up LTD נגישות מפת אתר