‭‮
עברית   English

מעבר להצהרת הנגישות
אזהרה: מכיל אלכוהול - מומלץ להזהר משתיה מופרזת דלג לתוכן העמוד(מקש קיצור 1) דלג לתפריט תחתון(מקש קיצור 2) דלג לצור קשר(מקש קיצור 3) דלג לנגישות באתר טפרברג (מקש קיצור 4)

סדרות היקבLEGACY

דור ראשון לאהבת יין

סיפורו של כל יקב מתחיל בכרם ואילו סיפורנו מתחיל במורשתו של אברהם, נער צעיר מאודסה, שהיגר לאוסטריה. כנגד הסיכויים, עומד אברהם בהצלחה בתלאות שנקרו בדרכו והגורל מזמן לו שני מפגשים, העתידים להשפיע על 3 המאות העוקבות: הראשון, עם משפחת טפרברג, שמעניקה לו בית חם וגם את שמה, השני, עם הגפנים והיין. סודות בני אלפי שנה בייצור יין נגלים לו והוא שותה בצמא כל אחד מהם. מאז חלפו כ-150 שנה ומורשתו של אברהם עדיין נוכחת ביקב המשפחתי, משגיחה ומקפידה שכל סוד שגילה וטיפח באהבה יתגלה גם לך, בכל לגימה.

יינות מובחרים מזנים ומכרמים ייחודיים, אשר תהליך ייצורם המוקפד והמבודל, נועד למצות את הפוטנציאל האדיר הגלום בטובי הענבים שהגיעו ליקב. תהליך ייצור יינות אלו שונה מתהליכי הייצור של שאר יינות היקב ולכן מהווה כמעיין יקב בתוך יקב. סדרת יינות זו מיוצרת ממגוון זנים נישתיים, המעניקים ליין עושר ובידול מובהק. היינות בסדרה זו התבגרו בחביות עץ אלון צרפתי למשך 18 חודשים והשתבחו בבקבוק 10 חודשים נוספים, לפני יציאתם אל השוק. פוטנציאל היישון שלהם רב והם יוסיפו וישתבחו במהלך שנים רבות.
 


ESENCE

דור שני לאהבת יין

לאחר שהתמחה באוסטריה בגידול גפנים ובייצור יין משובח, עולה אברהם טפרברג לישראל ומתיישב בעיר העתיקה. שם, בין חומותיה הוא מקים בשנת 1870 את היקב הראשון ויחד עם בנו זאב, הוא מבסס יקב איתן, מניב ומשגשג, העומד בהצלחה בכל האתגרים שמציבים בפניו מאורעות המקום והתקופה. תעבורנה עוד 30 שנה עד שיהפוך מיקב משפחתי קטן ליקב מסחרי ששמו הולך לפניו.

יינות זניים מורכבים ומשובחים, המתאפיינים בסביבת גידול ובטרואר ייחודי, המביאים לידי לביטוי מלא את התאמת הזן לקרקע ולאקלים הנקודתי של אזור הגידול. בתהליך הקפדני של יצירת היין, הושם דגש רב על הבלטת המאפיינים של כל כרם וכרם ממנו הגיע היין. היינות האדומים מסדרה זו, התבגרו כ-18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי והם יוסיפו להשתבח בבקבוק עוד שנים.

 


INSPIRE

דור שלישי לאהבת יין

ב-1905 מקבל לידיו מרדכי טפרברג את ניהול היקב, שהיווה מקור להשראה ליישוב היהודי כולו. מספרים כי בעת לכתו ברחוב, היו צעירי ירושלים מנסים להיתקל בו במתכוון, בתקווה שיצרפם לעסק המשפחתי. בשנת 1925, מרדכי מעתיק את היקב מהאדמה היחידה שהכיר ומעבירו לרוממה, שם הוא מכה שורשים, וצומח לגבהים חדשים של איכות והצלחה.

סדרת יינות בלנד ייחודיים, לבנים ואדומים, מכרמי איכות במצפה רמון, הרי אפרים ועמק איילון. יינות הסדרה מציעים בלנדים מקוריים וחדשים שפותחו על ידי יינני היקב, לצד בלנד בורדו קלאסי. היינות מתאפיינים בעושר ומורכבות זנית, יחד עם מלאות ורכות בפה, שהתקבלו לאחר תהליכי התבגרות.
 


IMPRESSION

דור רביעי לאהבת יין

למשפחת טפרברג שתי מסורות. הראשונה: לפני שחותמים על עסקה חדשה פונים אל זר ברחוב ומעניקים לו במתנה אחוז אחד מהשותפות - שיהיה להצלחה. השנייה: רק בן אחד מוביל את העסק המשפחתי. מנחם טפרברג, דור רביעי, שאחז במושכות כמעט 40 שנה, מעביר את ניהול היקב לבנו, מוטי.

סדרת יינות לבנים ואדומים זנית וקלאסית, המיוצרים מכרמים באזורי שפלת יהודה ונחל אילון. יינות הסדרה מורכבים מזני יין מובחרים, שהתבגרו בחביות עץ אלון למשך כ-6 חודשים, עד ליצירת יינות איכותיים ובעלי פוטנציאל השתבחות. היינות מסדרה זו נעימים לשתייה ומזמינים, גם בהיותם צעירים. היינות מאופיינים באיזון בין עושר פרי לבין ארומה עדינה של חביות עץ האלון.
 


VISION

דור חמישי לאהבת יין

150 שנה חלפו ממסעו של אברהם טפרברג מעיר מולדתו שבמחוז אודסה, דרך אוסטריה ועד לעיר העתיקה בירושלים. מוטי טפרברג, בן נינו של אברהם, מוביל את "יקב טפרברג 1870" אל המאה ה-21. היקב הועתק לאזור הרי יהודה, שעל ציר תיירות היין החשוב בישראל, והפך לאחד מהיקבים המתקדמים בארץ. טכנולוגיות הייצור התחדשו, שווקים עולמיים נפתחו, יינות חדשים יוצרו ודור ההמשך - השישי במספר, כבר החל את צעדיו הראשונים. חזון של נער אמיץ שיצא למסע בעקבות היין הופך למציאות. מסע שאורך כבר 5 דורות, מסע שהחל בחזון של נער אמיץ שיצא למסע בעקבות היין, הופך למציאות, נושא פניו לעתיד...

סדרת יינות צעירים ורעננים, לבנים ואדומים, מכרמי היקב אשר בשפלת יהודה. עוצמתם של יינות אלו באה לידי ביטוי בצבע, באפיון זני ארומטי, בקלות ובנינוחות שתייתם, תוך מתן דגש על תמורה למחיר.

 

 

������ �� ������
 
 Powered By Art-Up LTD נגישות מפת אתר